Kolik stojí let balonem aneb přehled nabídky letenek (nejen) u nás

Pokud vybíráte let balonem, možná Vás na překvapila široká nabídka různých variant letenek na některých webech. Úkolem tohoto článku je poradit Vám při výběru letenky tak, abyste si vybrali to nejlepší co je dle Vašich představ na trhu k dispozici. A to nejen u nás na braunlita.cz, ale kdekoliv se pro nákup rozhodnete.

Je vám jedno kolik Vás v balónu bude a odkud vletíte, hlavně abyste se do vzduchu dostal co nejlevněji? Nebo si raději chcete připlatit za soukromí v balonu, vybrat si místo a termín startu a užít si služby navíc? Ať už patříte do jedné nebo druhé skupiny, tento článek by Vám měl dopomoci k tomu, abyste vždy vybrali nejvýhodnější letenku na trhu, která bude přesně odpovídat Vašim představám.

Následující kritéria byste při výběru měli zohlednit a navedou Vás k ideálnímu typu letenky právě pro vás:

 1. Bezpečnost nade vše
  Každá společnost bez vyjímky by měla splňovat následující:
  a) Je zapsaná k provozování leteckých prací,
  b) má kvalifikované piloty,
  c) balony jsou připravené k provozu a pojištěné.

  Jednoduchou kontrolou může být to, jestli najdete provozovatele na stránkách Českého Balónového Svazu. Všichni provozovatelé zde uvedení podmínky uvedené výše splňují. Ale ne všichni provozovatelé jsou členy balonového svazu! Takže i pokud je v seznamu nenajdete, neznamená to, že nejde o důvěryhodnou společnost. Jen prosím věnujte čas kontrole uvedených bodů na jejich webu.
 2. Kolik nás bude / chci (chceme) letět balónem o samotě?
  Pokud hledáte letenku jen pro sebe a nevadí Vám, že budete zážitek sdílet s dalšími cestujícími, vybírejte jednotlivé letenky na tzv. skupinové vyhlídkové lety. Platí, že čím je letenka levnější, tím větším balonem pravděpodobně poletíte. Pokud je Váš počet větší nebo si chcete užít let jen ve dvou zvažte soukromý či privátní let balonem.
 3. Vyhlídkové skupinové/veřejné lety
  Takto má tento typ sdíleného letu většina provozovatelů pojmenovaný. Letenky na tento typ letů bývají nejlevnější. Ale pozor! Při výběru letenky se neřiďte jen cenou. Někteří prodejci Vám sice nabídnou letenku o pár set korun levnější, ale v balonu Vás může být celkově třeba až 16-24. A to už se leckomu může zdát příliš. Další věcí, se kterou je v tomto případě potřeba počítat, je omezená volba startovacích míst. Někteří balonáři startují u těchto typů letů jen z jednoho místa. Jiní jich mají na výběr i více. Ale ne všechny se jim daří pravidelně obsazovat, takže i široký výběr míst nemusí znamenat jistotu odletu z toho právě vybraného. Proto si vždy zkontrolujte, jaký budete mít výběr startovacích míst, kolik Vás v balonu poletí a zda Vám to stojí za ušetřenou pětistovku oproti nákupu jinde.
 4. Soukromé/privátní lety
  Jak název napovídá, při tomto typu letu si zaplatíte balon jen pro sebe. Je jedno, jestli poletíte jen se svoji drahou polovičkou, celou rodinou nebo partou z práce – v balonu Vás mimo pilota už nikdo další nebude rušit. V počtu osob jste omezeni jen kapacitou balonu toho kterého provozovatele. Výhodou tohoto typu letu je mimo absence cizích lidí na palubě i snažší rezervace termínu. Další výhodou může být i úplná svoboda při výběru místa startu, i když tuto možnost u soukromých letů nenabízejí všichni. Při větším počtu pasažérů navíc cena přepočítaná za osobu často vyjde.
 5. Odkud bych chtěl(a) letět balónem?
  Máte konkrétní představu o Vašem místě vzletu? Před výběrem typu letu si zkontrolujte, že ten, u koho se chystáte nakoupit, termíny ve vámi preferované lokalitě opravdu nabízí. Pokud je nabídka míst podezřele široká, ověřte si telefonicky, jak moc v té které lokalitě létá. Tím zamezíte tomu, abyste na termín letu dlouho nečekali nebo si nebyli nuceni vybírat jinou lokalitu, než tu kterou jste si původně vybrali. Pokud nevíte, jaké místo vybrat, pomůže Vám s tím náš článek o lokalitách kde létáme nejraději my.
 6. Jsem časově flexibilní nebo si chci termín vzletu volit sám?
  I tato otázka může být zcela zásadní pro výběr typu letu. Někteří provozovatelé létají pouze o víkendech a termíny mohou mít zamluvené na měsíce dopředu. Možná létají pouze ráno a Vám se nechce tak brzy na let vstávat. Nebo naopak chcete zažít romantiku u východu slunce a ranní termíny jsou pro Vás typ letenky nedostupné. U nákupu přes slevové portály můžete naopak mít pevně dané termíny odletů a případná změna se vyřizuje přes prostředníky často obtížně. Domluvený termín navíc často nevyjde napoprvé, protože vše je závislé na počasí. Proto je platnost letenky je dalším faktorem, který je třeba mít na paměti! Například u nás máme platnost letenky 1 rok, platnost u nás lze opakovaně a neomezeně prodlužovat!
 7. Chci let balonem něčím netradiční?
  Chcete požádat svou milovanou požádat o ruku v balonu? Prodloužit si vyhlídkový let z typické jedné hodiny na dvojnásobek nebo si po letu užít bohatý raut? V nabídkách letenek se dívejte, co vše v sobě daný let balonem zahrnuje. Předpoklad pro splnění Vašich speciálních požadavků pak budou mít spíše firmy, které podobné specialitky již mají v nabídce.

Tolik asi k hlavním otázkám, které by Vás při výběru letu balonem měli zajímat. Každý má pochopitelně jiné preference. Přejeme Vám proto šťastnou ruku při výběru a budeme rádi, pokud zvolíte k výletu do oblak právě nás!

TIP: Naplňte celý balon a leťte levněji!

Chcete za vzduchoplavbu ušetřit? Sežeňte si k sobě partu kamarádů, rodinu nebo kolegy z práce a naplňte celý balon! Ceny po rozpočítání na jednu osobu u soukromých letů často vyjdou levněji než jednotlivá letenka na veřejný vyhlídkový let. Vy tak ušetříte a navíc si zážitek užijete s lidmi, které znáte a z místa jaké si sami vyberete.

Popis výběru letenky výše je univerzálním návodem pro Vás, ať se chystáte koupit si letenku do balonu na našem webu nebo někde jinde. 

Jak to ale děláme my?

Základní nabídku letenek máme rozdělenou podobně jako většina balonářů na vyhlídkové a soukromé lety.

Veřejné (vyhlídkové) lety balonem s námi nepatří do kategorie nejlevnějších na trhu, ale i tyto lety absolvujeme pouze v malém počtu pasažérů (do 6) s velkou volností při výběru startovacích míst a organizací termínů. Nově jsme zařadili výhodnou nabídku pro zákazníky, kteří chtějí ušetřit, do nabídky jsme zařadili lety s termíny ve všední den ráno pro ty, kteří si umí najít čas i v tuto méně atraktivní dobu! Tyto letenky jsou výrazně levnější, ale ne na úkor kvality!

Soukromé neboli privátní lety balonem Vám u nás zajistí volbu místa startu zcela dle Vašich představ a k tomu luxusní  pohoštění ve formě rautu po letu. V rámci soukromých letů nabízíme i romantické lety pro dva ideální pro výročí nebo žádost o ruku v balónu. Soukromé lety jde u nás navíc prohloužit na dvě hodiny!  Jsme schopni operativně zajistit balon pro až 10 pasažérů, takže i větší parta přátel nebo širší rodina se s námi do balonu bez problémů vejde. 

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email

Podívejte se na nabídku letů

Poukaz na let balonem

Jak probíhá let balonem?

Rezervace letů balonem

Nákup letenek

Panoramatický snímek horkovzdušného z hromadného startu horkovzdušných balonů na vysočině

Horkovzdušný balon – Vše co o něm potřebujete vědět od A do Z

Nejlepší místa pro let balonem

Proberme to spolu osobně!

Neradi objednáváte po internetu? Nejste si jistí jaký let vybrat?

Napište mi na sebe kontakt. Objednávku s Vámi po konzultaci můžu vytvořit po telefonu.

Nejste ji pořád jistí, jestli do toho jít? Nevadí, rád s Vámi proberu, poradím a dovysvětlím vše, co vás napadne.