Jak probíhá let balonem?

Let balonem s námi bude Váš životní zážitek! Zabere u klasického letu 2,5 – 3 hodiny a garantuji Vám, že budete chtít letět znovu!

Potvrzení termínu letu

Po rezervaci Vámi vybraného termínu už záleží hlavně na počasí. Pokud bude počasí pro let vhodné, potvrdíme Vám SMSkou přesný čas a místo srazu. V případě večerních letů potvrzení posíláme do 12:00 téhož dne. V případě ranních letů posíláme zprávu den dopředu do 20:00. V případě špatného počasí posíláme zprávu o zrušení termínu a let je třeba znovu rezervovat.

Setkání na místě startu

V dohodnutý čas se s námi setkáte na místě, které jsme Vám zaslali ve zprávě. Seznámíme se spolu, zkontrolujeme čísla Vašich letenek (šetříme naše lesy, takže tisknout je nemusíte – číslo objednávky nám stačí ukázat na mobilu nebo jen říct). S naší letuškou vyřídíte případnou platbu za let na místě.

Poté Vás seznámíme s průběhem letu, vysvětlíme vše potřebné a samozřejmě zodpovíme veškeré Vaše dotazy.

Příprava balónu ke startu

Po přivítání s Vámi začneme balon chystat ke startu. Připravení a nafouknutí balonu ke vzletu nám trvá 15-25 minut. Pro Vás je to šance se aktivně zapojit, pokud budete chtít pomoci. A zároveň udělat první pěkné fotky při nafukování balonu. Příprava balónu probíhá následovně:

  1. Na vhodném místě na odletové ploše podle směru větru vytáhneme koš a balon z vozíku.
  2. Na koš upevníme hořáky, provedeme zkoušku správné funkčnosti hořáků a koš položíme naležato.
  3. Za karabiny na konci ocelových lanek na úrovni hořáků připneme obal (vrchní textilní část) balonu. Vytáhneme obal balonu z brašny a následně jej opatrně roztáhneme ve směru přízemního větru.
  4. Balon zajistíme kotvícím lanem k našemu doprovodnému vozidlu a začneme jej nafukovat studeným vzduchem pomocí ventilátoru.

Natápění, nástup do balonu a start

Poté, co je balón dostatečně nafouknut studeným vzduchem a má již víceméně svůj tvar, zapálím hořáky a začnu jimi ohřívat vzduch v balónu. Po několika zatopeních a cca 2-5 minutách (podle povětrnostních podmínek) se celý obal balonu i s košem zvedne do svislé polohy a vy po vyzvání budete moct nastoupit na palubu! Poté co se ujistím, že jste všichni v pořádku na palubě a nic Vám nechybí, odepnu balon od kotvícího lana s doprovodným vozidlem a vzneseme se do vzduchu!

Vzduchoplavba – let balonem

Celý náš společně strávený čas ve vzduchu bude trvat hodinu, budeme se pohybovat převážně ve výškách 100 m – 500 m nad zemí. Každý let se snažím udělat speciální a co nejzajímavější podle aktuálních podmínek, terénu a především přání mých zákazníků. Takže obecně jet těžké říct v jaké výšce se budeme pohybovat nejčastěji právě při Vašem letu. Řada z vás zažije pocity úlevy až zjistí, že se nedostavil očekávaný strach z výšek a let si již po pár minutách budete vychutnávat jako něco úplně přirozeného.

Přistání balonu

Hodina letu uteče jako málokterá v životě. V závěrečné fázi letu pro Vás vyberu vhodné místo k přistání a znovu Vás poučím o správné přistávací pozici, kterou je třeba zaujmout pro Vaši maximální bezpečnost. Budete překvapeni, jak přesně lze balón během přistání ovládat!

Slavnostní křest a přípitek

Ke každému letu balónem patří přípitek šampaňským a tradiční křest všech prvoletců. S námi navíc u soukromých letů zažijete příjemnou snídani či večeři během bohatého rautu, který Vám po letu nachystáme.

Návrat z letu na místo startu

Po slavnostním křtu, občerstvení a sbalení balónu nasedneme společně do našeho doprovodného auta a odvezeme Vás zpět na místo startu. Rozloučíme se a doufáme, že rovnou naplánujeme další dobrodružství při jiném letu s námi!

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email

Podívejte se na nabídku letů

Poukaz na let balonem

Rezervace letů balonem

Nákup letenek

Panoramatický snímek horkovzdušného z hromadného startu horkovzdušných balonů na vysočině

Horkovzdušný balon – Vše co o něm potřebujete vědět od A do Z

Nejlepší místa pro let balonem

V kterém ročním období letět balónem?

Proberme to spolu osobně!

Neradi objednáváte po internetu? Nejste si jistí jaký let vybrat?

Napište mi na sebe kontakt. Objednávku s Vámi po konzultaci můžu vytvořit po telefonu.

Nejste ji pořád jistí, jestli do toho jít? Nevadí, rád s Vámi proberu, poradím a dovysvětlím vše, co vás napadne.