Nejlepší místa pro let balonem

Nejlepší let balonem výber místa
Výběr toho nejlepšího místa pro let balonem nemusí být věda

Tento článek Vám pomůže s výběrem místa vzletu při letu balonem. Máte zakoupenou letenku a vybíráte termín a místo vzletu? Nebo teprve vybíráte z naší nábídky a přemýšlíte odkud vzlétnout? Nedivíme se, všechny naše vzletová místa jsou krásná a něčím zajímavá a seřadit je mi dalo velkou práci.

Nicméně nakonec se to povedlo a já Vám představím místa, kde balonem létám rád já a bude Vám tak inspirací při Vašem výběru letu balonem s námi

 1. Tišnovsko
  Moje srdeční záležitost. A to nejen proto, že odsud pocházím. Lety balonem na Tišnovsku mají výhodu v okolní nádherné a rozmanité kopcovité krajině. Při každém směru větru je tak let balonem nějakým způsobem zajímavý. Střídají se při něm pohledy jak na malebné vesničky v okolí, tak na lesy a hluboká údolí, kterých je v okolí spoustu. V dálce můžete při letu balonem vidět Brno, Pálavu nebo hrad Veveří.
 2. Hrad Pernštejn
  Druhé místo v oblíbenosti pro let balonem u nás zaujímá Pernštejn. Díky jedinečné poloze hradu a dostatku vzletových míst na všechny světové strany v okolí jsme schopni zajistit Nejenom díky
 3. Vysočina
  Těsně třetí je ve výčtu našich oblíbených míst pro let balonem je vysočina, konkrétně oblast kolem Radešína a Nového Města na Moravě. Zdejší krajina je svou rozmanitostí, členitostí a dostatkem míst pro přistání k letů jako stvořená. Ne náhodou je v Radešíně jedna z nejvytíženějších škol balónového létání. A to pro nás má další výhodu – při letech balonem z Vysočiny často létáme ve více balónech zároveň, což ještě víc ozvláštňuje a umocňuje zážitek z letu!
 4. Pálava
  O tom, jak atraktivní jsou námi nabízená místa vzletů svědčí fakt, že Pálavu jsme umístili až na čtvrté místo, ačkoliv dle poptávky se jedná o naši nejlétanějsí lokalitu. Kombinace Pálavských vrchů a nádrže Nových mlýnů vytváří při letu krásnou dominantu, nad kterou je let vždy radostí.. Proč až 4. místo v naší tabulce? Mimo samotné vrchy je zde krajina velice rovinatá, a pohledy do dálky tak nejsou tak zajímavé jako v předešlých lokalitách. I tak je ale let nad Pálavou top zážitkem!
 5. Brno
  Let balonem nad Brnem je snem mnoha zdejších rodáků a nabízí netradiční podívanou při přeletu velké metropole. Ideální přelet centra nad hradem Špilberk a Petrovem je krásným zážitkem. Přesný přelet se ale nepovede vždy, protože v Brně je omezený počet vhodných startovacích míst, což nám neumožňuje vždy maximálně vyhovět přání zákazníků vidět přesně danou lokalitu. Zároveň jsme při letu řízeni letištěm v Tuřanech, které nám může nařídit změnit v případě potřeby letovou hladinu.

To byl krátký výčet našich startovacích míst. Pokud se stále nemůžete rozhodnout, neváhejte nahlédnou to naší bohaté fotogalerie, která Vám jistě s výběrem dále pomůže.

A nezapomeňte, že to nejlepší místo pro let je to, které si Vy přesně vyberete. S nabídkou soukromých letů od nás si můžete místo vzletu vybrat zcela podle Vašeho výběru!

TIP na let balonem nad Brnem?

Pokud si chcete vychutnat to nejlepší z letu nad Brnem, náš tip je odstartovat ráno od hradu Veveří když fouká směrem na Vysočinu! Vychutnáte si tak pohledy na Brno a přehradu společně s hradem a zároveň si vychutnáte nádhernou kopcovitou krajinu směrem k Tišnovu.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email

Podívejte se na nabídku letů

Vyhlídkový let – všední dny večer a víkendy

4877 

Soukromý let balonem pro dva (až dvouhodinový)

16899 21899 

Poukaz na let balonem

Jak probíhá let balonem?

Rezervace letů balonem

Nákup letenek

Panoramatický snímek horkovzdušného z hromadného startu horkovzdušných balonů na vysočině

Horkovzdušný balon – vše co o něm potřebujete vědět od A do Z

V kterém ročním období letět balónem?

Proberme to spolu osobně!

Neradi objednáváte po internetu? Nejste si jistí jaký let vybrat?

Napište mi na sebe kontakt. Objednávku s Vámi po konzultaci můžu vytvořit po telefonu.

Nejste ji pořád jistí, jestli do toho jít? Nevadí, rád s Vámi proberu, poradím a dovysvětlím vše, co vás napadne.